Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Medicininis turizmas

SPA Sugihara institutasMedicininis turizmas Vilniuje

Kadangi medicininis turizmas tampa vis perspektyvesnė alternatyva žmonėms, ieškantiems skirtingų gydymo būdų, Vilnius iškyla kaip vieta, galinti pasiūlyti medicinos paslaugų turistams geresnes kainas ir sąlygas. Lietuvos sostinė yra lengvai pasiekiama, o jos klinikos siūlo platų pasaulinio lygio paslaugų asortimentą, kurio kainos yra konkurencingos, o paslaugas laiku suteikia puikiai anglų kalbą išmanantys gydytojai ir jų pagalbinis personalas.

Sveikatos priežiūros paslaugų apžvalga

Vilniuje esančių klinikų darbuotojai medicinos turizmo bendruomenėje įgauna reputaciją kaip puikūs prevencinės diagnostikos, oftalmologijos, ortopedijos ir plastinės chirurgijos specialistai. Be to, atsižvelgiant į daugelį kitų paslaugų bei gydymo būdų, kurie į Vilnių traukia medicinos turistus, buvo nustatytos keturios pagrindinės paslaugų kategorijos: bendrosios medicinos paslaugos, stomatologijos paslaugos, medicininės reabilitacijos paslaugos ir medicininės SPA paslaugos.

Bendrosios medicinos paslaugos yra diagnostika, terapinis ir chirurginis gydymas. Tai apima medicininio patikrinimo programas, gastroenterologiją, oftalmologiją, ginekologiją, urologiją, su vaisingumu susijusių ligų gydymą, otorinolaringologiją, sporto mediciną, dermatologiją, traumatologiją, ortopediją, kardiologiją, kraujagyslių chirurgiją, plastinę ir rekonstrukcinę chirurgiją ir daug kitų paslaugų.

Pagrindinės stomatologijos paslaugos apima dantų implantavimą, protezavimą, burnos chirurgiją, ortodontiją, periodontito gydymą, endodontiją, lazerinę odontologiją, kosmetinę odontologiją, 3 D radiologiją, sedaciją, vaikų odontologiją, bendrą stomatologinį gydymą ir daug kitų paslaugų.

Medicininės reabilitacijos paslaugos apima vaikų ir suaugusiųjų neurologiją, traumatologiją (vaikų ir suaugusiųjų), ortopediją (vaikų ir suaugusiųjų), artrologiją (vaikų ir suaugusiųjų), kardiologiją (suaugusiųjų), pulmonologiją (vaikų), oftalmologiją (vaikų) ir gastroenterologiją (vaikų).

Medicininės SPA paslaugos apima gydymą mineraliniu vandeniu, purvo vonias ir aplikacijas, vertikalias vonias, klasikinius medicininius masažus, povandeninius masažus bei šimtus kitų gydymo ir grožio procedūrų.

Pagrindinės Vilniaus klinikos, tokios kaip „Kardiolita“, „Northway“ ir Medicinos diagnostikos ir gydymo centras, yra akredituotos pagal JAV tarptautinės jungtinės komisijos (JCI) ligoninių standartus. Verta paminėti, kad prestižinį JCI kokybės apdovanojimą gauna mažiau nei 0,5 % visų pasaulio ligoninių. Toks nedidelis šį kokybės standartą atitinkančių medicinos įstaigų skaičius įrodo, kad ši tarptautinė akreditacija yra suteikiama tik labai aukštos kokybės patikimoms medicinos įstaigoms. Pažangiausios pasaulio klinikos siekia įgyti šią prestižinę akreditaciją, o tai rodo, kad medicinos įstaigoms yra iškelti aukšti reikalavimai, susiję su teikiamų paslaugų kokybe ir sauga, medicinos įstaigų darbuotojų kvalifikacija ir kompetencijomis, medicinos technologijomis ir infrastruktūra, klinikiniais ir valdymo procesais, paciento aptarnavimu bei kitomis svarbiomis sritimis.

Visos klinikos pateikia skrydžiams reikalingą dokumentaciją, o asmeninis vadybininkas rūpinasi pacientu visą gydymo ir reabilitacijos laikotarpį.

Medicininis turizmas ir poilsio kelionės

Kiekvienas gydytis keliaujantis asmuo tikrai nori į savo kelionę įtraukti ir keletą laisvalaikio aspektų, ypač jei keliauja ten, kur niekada dar neteko lankytis. Šiuo klausimu Vilnius tikrai turi daug ką pasiūlyti, todėl medicinos turistai savo viešnagės metu yra skatinami geriau susipažinti su laisvalaikio galimybėmis ir kultūriniu miesto gyvenimu.

Lietuvos sostinėje gausu kultūrinės istorijos, su kuria verta susipažinti: nepakartojama baroko architektūros kolekcija UNESCO saugomame miesto senamiestyje, du iš trijų geriausių restoranų Baltijos šalyse, daugybė įdomių kasmetinių festivalių ir švenčių bei svetingi miesto gyventojai, kurie trokšta parodyti pasauliui, kiek daug mes pasiekėme per pastaruosius tris dešimtmečius. Kiekvienas čia apsilankęs medicinos turistas neabejotinai miestą paliks užmezgęs su juo asmeninį ryšį.

Tarpvalstybinės sveikatos priežiūros paslaugos Europos Sąjungoje

ES esmė yra tarpusavio sąsajos, o tai reiškia, kad kiekvienas ES pilietis turi teisę naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis bet kurioje ES šalyje ir gauti kompensaciją už savo kilmės šalyje gautą priežiūrą.

Direktyvoje 2011/24/ES dėl pacientų teisės į sveikatos priežiūros paslaugas kitose valstybėse narėse apžvelgiamos sąlygos, kuriomis asmuo gali keliauti į kitą ES šalį, kad gautų kompensuojamas sveikatos priežiūros paslaugas. Tai apima sveikatos priežiūros paslaugų išlaidas, receptų išrašymą ir medikamentų bei medicinos reikmenų pristatymą.

Pasak Europos Komisijos, daugeliui ES piliečių ši teisė yra nežinoma. Tačiau dėl šios priežasties medicininio turizmo kelionė į Vilnių tampa kur kas paprastesnė ir gali būti puikus pasirinkimas tiems, kurie yra priversti ilgai laukti, kad savo šalyje gautų medicininį gydymą, arba jei nori gauti konkrečią procedūrą ar apsilankyti pas konkretų specialistą, kuris jų šalyje nėra lengvai pasiekiamas. Be to, dauguma planinių operacijų Lietuvoje gali būti atliekamos už mažesnę kainą nei kitose ES šalyse.

Pagrindinės klinikos, teikiančios paslaugas medicinos turistams Vilniuje

Toliau pateikiamas pagrindinių klinikų, teikiančių gydymo paslaugas medicinos turistams Vilniuje, sąrašas.

Ligoninė „Kardiolita“: viena pirmaujančių Lietuvos privačių ligoninių siūlo platų specializuotų medicinos paslaugų asortimentą, įskaitant odontologijos, sveikatos patikros, ortopedinės chirurgijos, nutukimo chirurgijos, širdies chirurgijos, akių chirurgijos, plastinės chirurgijos, pilvo chirurgijos paslaugas, dermatologijos ir lazerių procedūras bei reabilitacinę priežiūrą. Ligoninėje dirba kiek daugiau nei 30 specialistų ir pagalbinių darbuotojų. Ligoninė organizuoja gydymą ir rūpinasi pacientu nuo gydymo pradžios iki pabaigos.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras: didžiausia Lietuvoje privati medicinos įstaiga, turinti plačiausią šalyje sveikatos priežiūros paslaugų asortimentą. Centre dirba daugiau nei 50-ies specializacijos sričių gydytojai, kasmet gydantys daugiau nei 48000 pacientų, iš kurių 10 % yra medicinos turistai.

Baltijos Amerikos klinika: 1993 m. įkurtoje klinikoje dirba 48 specializacijos sričių gydytojai, teikiantys medicinines paslaugas pacientams ir jų šeimoms. Klinika savo pacientams siekia suteikti lengvą prieigą prie pasaulinio lygio sveikatos priežiūros paslaugų ir siūlo apsilankyti iki smulkmenų apgalvotose moderniose klinikos patalpose.

„Northway“ medicinos centras: 2004 m. įkurtame „Northway“ medicinos centre dirba daugiau nei 100 gydytojų, kurie specializuojasi daugiau kaip 30 specializacijos sričių. Klinikoje yra chirurgijos centras, estetinės medicinos centras, stomatologijos centras ir vaisingumo centras, taip pat reabilitacijos ir sveikatingumo centrai.

„Vitkus Clinic“ Valakupių plastinės chirurgijos klinika: plastinės chirurgijos klinika specializuojasi daugelyje planinių procedūrų sričių, įskaitant nosies operacijas, akių vokų, veido, kaktos ir kaklo pakėlimo operacijas, raukšlių lyginimo procedūras, ausų korekcijos procedūras, krūtų chirurgines operacijas, delnų ir pėdų chirurgines operacijas bei daug kitų.

„Sugihara“ grožio terapijos ir chirurgijos klinika: vienintelė ir didžiausia specializuota estetinės medicinos klinika Baltijos šalyse, teikianti plastinės chirurgijos, lazerinės ir estetinės dermatologijos, grožio bei SPA paslaugas nuo 1994 metų. Įmonėje dirba daugiau nei 100 grožio sričių specialistų – savo srities profesionalų, nuolat gilinančių žinias stažuotėse įvairiose pasaulio šalyse.

DR klinika: privati regeneracinės medicinos ir plastinės-rekonstrukcinės chirurgijos klinika Vilniuje, teikianti aukščiausio lygio paslaugas. Klinika siūlo veido chirurgijos, kūno užpildų ir riebalų šalinimo procedūras, prakaito mažinimo operacijas, estetinės ginekologijos, kamieninių ląstelių procedūras ir kitas paslaugas.

Vilniaus implantologijos centro klinika: viena iš geriausių odontologijos klinikų mieste, turinti daugiau kaip 30000 patenkintų klientų per pastaruosius dešimt metų. Klinika teikia dantų implantavimo, protezavimo, ortodontinio gydymo, šaknų kanalų, užpildymo, valymo bei balinimo ir daug kitų paslaugų.