Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Vaiduokliai.lt

Ekskursija „Vaiduokliška naktis“

Vyksta lietuvių k. kiekvieną paskutinįjį mėnesio penktadienį 19:00

Tarp siaurų Vilniaus senamiesčio gatvelių ir didingų pastatų slypi daugybė legendų. Kai kurios jų daugeliui žinomos dar nuo istorijos pamokų mokykloje ar viena ausimi kažkur girdėtos. Tačiau to, ką išgirsite šioje ekskursijoje – nerasite nei viename istorijos vadovėlyje ar knygoje. Tai – užmirštos, daugeliui negirdėtos, iš Vilniaus kronikų surinktos istorijos ir legendos apie sostinės senamiesčio vaiduoklius. Mistiško pasivaikščiojimo metu, iš profesionalios gidės lūpų išgirsite šiurpuliuką keliančių istorijų apie sveiku protu nepaaiškinamus praeities reiškinius. Sužinosite, kurių didikų šmėklas dar ir šiandien galima sutikti netikėčiausiose vietose, kai užmiega visas miestas.

Susitikimo vieta:
Prie Mindaugo paminklo (šalia Nacionalinio muziejaus, Arsenalo g. 1).

Kaina:16.99 Eur

Pastabos:
Ekskursija nėra teatralizuota. Ekskursijos temą istorijomis bei legendomis perteiks gidas. Ekskursijos metu į objektų vidų nepatenkama.

Daugiau informacijos: vaiduokliai.lt

Ekskursija „Vilniaus požemių istorijos“

Vyksta lietuvių k. kiekvieną šeštadienį 11:00

Vaikščiodami Vilniaus senamiesčio gatvelėmis turbūt net neįsivaizduojate, koks nuostabus požeminis pasaulis slepiasi po Jūsų kojomis. Dėl daugybės karų ir gaisrų, namai senamiestyje buvo perstatinėjami, bet požeminė jų dalis išliko nuo seniausių laikų. Ekskursijos metu susipažinsite su Vilniaus istorija, išlikusia jo požemiuose. Sužinosite kuo ypatingi senųjų senamiesčio namų rūsiai. Pamatysite, kur ilsisi gražuolė Barbora Radvilaitė. Turėsite progą apsilankyti karalių kriptoje, kur palaidoti garsiausi Lietuvos valdovai. Katedros požemiuose yra įrengtos ir vaizdo projekcijos.  Ši inovacija padeda nusikelti į senuosius laikus, pamatyti kaip iš tikrųjų kadaise atrodė ši vieta. Taip pat yra sukurta ir trimatė holograma. Tai aliuzija į ypač vertingą, neišlikusį relikvijorių.  Visos ekskursijos pėsčiomis metu Jus lydės profesionali gidė.

Lankomi objektai:
1. Katedros požemiai;
2. Šv. Kryžiaus (Bonifratų) bažnyčia;
3. Gintaro galerijos rūsiai;
4. J. ir M. Šlapelių namų-muziejaus rūsiai;
5. Šv. Jono gatvės galerijos rūsiai;
6. Žydų kultūros ir informacijos centras.
(Objektų sąrašas kaskart derinamas. Aplankomi 4 objektai. Objektai yra šildomi.);

Trukmė: 2,5 val.;
Susitikimo vieta: prie Vilniaus Katedros varpinės laiptų;
Kaina: 12.99€/asm.
Papildomi mokesčiai: lankomiems objektams būtina turėti po ~7€ (suaugusiems), ~5€ (vaikams, senjorams, neįgaliesiems)
Daugiau informacijos: vaiduokliai.lt

Ekskursija „Nuodėmių miestas“

Vyksta lietuvių k. kiekvieną pirmajį mėnesio penktadienį 19:00.

Ekskursijos metu išgirsite šokiruojančių faktų apie pačią seniausią pasaulyje profesiją – prostituciją. Nustebsite, kokias nuodėmes slepia didingos senamiesčio gatvelės. Čia vaikščiojo ne tik didikai ir kunigaikščiai, bet knibždėte knibždėjo ir laisvo elgesio merginos. Kas galėjo pagalvoti, kad dabar prabangūs ir daugelio gerai žinomi pastatai suburdavo neištikimus vyrus, jaunus studentus ir net to meto didikus ar aukštus valstybės pareigūnus. Sužinosite, kad ir Vilnius turėjo raudonųjų žibintų kvartalą, kuriame stoviniuodavo žemiausio lygio moterys už pinigus. Profesionali ekskursijos gidė atskleis kiek uždirbdavo plaštakės, kaip jos gyveno, kas jas globojo ir daug kitų faktų.

Trukmė: 1,5 val.;
Susitikimo vieta: Prie Vilniaus Katedros varpinės laiptų.
Kaina: 16.99€/asm
Pastabos: N-18. Bus minima vulgarių faktų. Ekskursijos metu į objektų vidų nepatenkama.
Daugiau informacijos: vaiduokliai.lt

Ekskursija „Alaus kelias Vilniuje“

Vyksta lietuvių k. kiekvieną paskutinįjį mėnesio šeštadienį 18:00

Šis gėrimas geriamas žmonių nuo seno, o ir vadintas neįprastai – skysta duona. Tad kas gi nenorėtų sužinoti kaip šį gėrimą vertino mūsų protėviai, kaip jį gamino ir kur naudojo.
Pramoginės ekskursijos metu apsilankysite 3 sostinės baruose, kur galėsite paragauti 7-9 skirtingas gyvo alaus rūšis. Tokio alaus nerasite jokiame prekybos centre! Profesionali ekskursijos gidė Jums pateiks įdomių faktų, istorijų apie šį senovinį, tradicijas turintį gėrimą.
Taip pat pabuvosite nedidukėje alaus daryklėlėje, kur specialistas atskleis gamybos paslaptis bei supažindins su alaus gaminimo įranga.
Atstumai tarp barų yra nedideli – lydimi gidės greitai pasieksite barus pėsčiomis

Trukmė: 2,5 val.;
Susitikimo vieta: ant Vilniaus centrinio pašto laiptų (Gedimino pr. 7).
Kaina: 21.99€/asm + ~4€/asm už alų
Pastabos: N-18.
Daugiau informacijos: vaiduokliai.lt

Ekskursija „Vilniaus kiemeliai“

Vyksta lietuvių k. kiekvieną antrąjį mėnesio sekmadienį 11:00

Vilniaus senamiestis ypatingas tuo, kad legendas čia mena ne tik gatvės, pastatai ar požemiai, bet ir kiemai! Kiemuose atsiskleidžia visai kita miesto pusė. Kartais, aplankius vieną ar kitą kiemelį, akimirką galima susimąstyti: „..ar aš vis dar sostinėje?“ Kasmet vis labiau populiarėjanti ekskursija po Vilniaus kiemelius nustebina net pačius sostinės gyventojus. Aplankysite puošnius ir skurdžius, erdvius ir mažyčius kiemelius. Sužinosite, kodėl seniau langai į gatvės pusę buvo retas dalykas. Išgirsite, kaip gyveno senieji kiemų savininkai. Profesionali ekskursijos gidė papasakos kaip keitėsi Vilniaus senamiesčio vaizdas, kokie įvykiai ar intrigos vykdavo kiemeliuose.

Trukmė: 2 val.;
Susitikimo vieta: prie Vilniaus Katedros varpinės laiptų;
Kaina: 16.99€/asm.

Daugiau informacijos: vaiduokliai.lt