Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Trakų Vokė

E. Andrė g.

Trakų Vokė

Dažnas važiuodamas iš Vilniaus į Trakus nežino, kad nuo sostinės centro iki Trakų yra daug įstabių, mūsų istoriją ir kultūrą menančių ir liudijančių paminklų. Vienas tokių paminklų – 12 km nuo miesto centro vakarų kryptimi nutolusi Trakų Vokės dvaro sodyba, priklausiusi grafams Tiškevičiams. Ši Trakų Vokės dvaro sodyba bei Tiškevičių šeimų dvarų sodybų ansambliai Palangoje, Užutrakyje ir Lentvaryje yra nacionalinės kultūros ir gamtos paveldo vertybės.

Trakų Vokės dvaro sodyba–viena raiškiausių ir vertingiausių istorizmo laikotarpio Europinio lygmens grafų Tiškevičių rezidencijų Lietuvoje, kuri formavosi XIX a. antroje pusėje, valdant grafui Jonui Tiškevičiui. Šio laikotarpio dvaro sodyba išsiskiria pastatų stilistinių formų gausumu, panaudotu kuriant vientisą, harmoningą, paremtą bendrais kompozicijos principais ansamblį. Sodyba nuo XIX amžiaus pripažinta viena vertingiausių Lietuvoje – 1876-1880 metais. Italų kilmės architektas Leonardas Markonis, sekdamas Lenkijos karalių rezidencijos Lazenkų architektūra, pastatė neoklasicistinius rūmus, nuo Varšuvos rūmų besiskiriančiais pakeista ir pagerinta kompozicija, grakštesnėmis ir madingesnėmis fasado formomis.

Trakų Vokės dvaro sodybos teritorija su istoriniais pastatais, statiniais, parkų alėjomis, tvenkiniais ir kitais dvaro sodybos elementais yra nedalomas istorinis–kultūrinis paminklas.

Koplyčia – mauzoliejus Trakų Vokės dvaro sodybos kompleksinė dalis, paprastų, kiek schemiškų neogotikos formų pastatas. Koplyčia stovi ansamblio pakraštyje, į vakarus nuo pagrindinių vartų, pagrindiniu fasadu į šiaurę. Koplyčia statyta apie 1856–1870 metus. Tai vienas pirmųjų ansamblio pastatų. Nuo pagrindinio fasado vedanti lapuočių alėja jungia koplyčią su rūmų parteriu. Įėjimą į koplyčios kriptą puošia dvi klasikinės vazos. Kriptoje įrengti trys paaukštinimai, ant kurių stovi sarkofagai su grafų Tiškevičių palaikais. 1939 m. aviakatastrofoje žuvęs grafas J.Tiškevičius, palaidotas šalia koplyčios.

Aplankyti koplyčią-mauzoliejų galima iš anksto susitarus telefonu +370 684 92574.